Kocaeli'de halk forumlarının ilki yapıldı

Pa, 23/06/2013 - 15:32
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Kocaeli halkı günlerdir Cumhuriyet Parkı'nda verdiği mücadeleyi tartışmak, Gezi Direnişi’nin dününü, bugününü yarınını konuşmak, direnişi daha da yaygınlaştırmak için Cumhuriyet Parkı'nda buluştu. Forum başlamadan gezi direnişinde polis saldırısı sonucu hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Oldukça verimli ve nitelikli geçen forumda herkes söz aldı, hep beraber tartışıldı ve ortak bir akıl geliştirildi. Üniversitelilerin, işçilerin, akademisyenlerin katıldığı forumda, Gezi Direnişi tüm hatlarıyla tartışıldı. Direnişin nasıl ortaya çıktığı, neler getirdiği, nasıl büyütülebileceği tartışıldı. Halkın artık halktan yana yayın yapan kanallara, gazetelere sahip çıkması gerektiği vurgulandı.

Kocaeli' de yapılacak forumların devam etmesi ve mahallelere yayılması gerektiği kararlaştırıldı. Bir sonraki foruma herkesin etrafındaki tüm insanlara ulaşıp, çağırması gerektiği kararı alındı. Forumu yaygınlaştırmak için sosyal medya ekibi kuruldu.

Kocaeli halkı bugün (23 Haziran) saat 19.00’da Cumhuriyet Parkı’nda buluşup Kocaeli’nin sorunlarını, neler yapılabileceğini, forumların mahallelere nasıl ulaşabileceğini tartışacak.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: [email protected]
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap