Zülfü Kadın Yaşam Parkı direniyor

Per, 18/07/2013 - 18:27
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mamak Belediyesi’nin almış aldığı karara göre yıkılıp yerine cami yapılması planlanan Zülfü Kadın Yaşam Parkı direniyor.

Her Çarşamba günü saat 20.30’da Zülfü Kadın Yaşam Parkı’nda buluşan Şirintepe halkı dün akşam (17 Temmuz Çarşamba) yine parkta yapılan forumda bir araya geldi. Forum ilk olarak Haziran Direnişi’nde yaşamını yitiren direnişçilerin isimleri okunarak başladı. Ardından konuşmalara geçildi. Mamak Belediyesi Meclis Üyesi Yusuf Sağlık yaptığı konuşma da Belediye Meclisinden doğru Zülfü Kadın Yaşam Parkı için alınan cami projesine karşı dava açtıklarını ve takipçi olacaklarını söyledi. Ardından Şirintepe Halkevi Yaz Okulu öğrencisi Cem Cedimoğlu Boğaziçi Caz Korosuna ait olan “çapulcu musun vay vay” adlı şarkıyı foruma katılan mahallelilere söyledi. Konuşmaların ardından park, “ Parkımızı AKP’ye Yedirtmeyeceğiz, Direne Direne Kazanacağız” sloganıyla inledi.

Daha önce kadınların dayanışmayla kadına yönelik şiddete dur diyerek yaptıkları Zülfü Kadın Yaşam Parkı tabelasını Kadın düşmanı Mamak Belediyesi sökmüştü. Dün yapılan forumun sonunda halk,  sökülen tabelanın yerine yeni tabelayı yine el birliğiyle parka çaktılar. Forum önümdeki Çarşamba saat 20.30’da buluşmak üzere sona erdi.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: [email protected]
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap