Musalla halkı yaz okulu şenliğinde buluştu

Sa, 17/07/2012 - 17:59
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

4+4+4 sonrası dönüştürülmek istenen okullarına sahip çıkan ve eğitim hakkı mücadelesini kazanımla sonuçlandıran Tarsus Musalla Mahallesi halkı, yaz okullarını bir halk şenliği ile noktaladı 

4+4+4 düzenlemesi sonrası okullarının dönüştürülmesine karşı çıkan ve eğitim hakkı mücadelesi veren Tarsus Musalla Mahallesi halkı, kazanımla sonuçlandırdıkları mücadelelerinin ardından yaz okulu etkinlikleri düzenledi. 9-13 Temmuz tarihleri arasında yapılan yaz okuluna 50 çocuk katıldı. Yaz okulu boyunca koro, seramik, fotoğrafçılık, resim, satranç, kukla gibi atölyelere ve futbol, voleybol turnuvalarına katılan çocuklar, üretimlerini şenlikte halka sundu. 

14-15 Temmuz’da ikincisi düzenlenen Yeşil Mahalle Halk Şenliği’nde buluşan Musalla halkı, şenliğin ilk gününde futbol ve voleybol turnuvalarının yarı final maçlarını takip etti. Saat 16.00’da Dr. Metin Özabacı ve rehberlik öğretmeni Uğurcan Lüzumlu ile “Madde Bağımlılığı” üzerine bir söyleşi gerçekleştirilmesinin ardından saat 17.00’da da şair Şükrü Erbaş ile “Edebiyat ve Şiir” konulu bir söyleşi yaptı. Şenliğin ilk günü Grup Refresh ve Grup Yaşam’ın konserleri ile son buldu. 

Şenliğin ikinci günü de futbol ve voleybol turnuvalarının final maçlarıyla başladı ve turnuvaların şampiyonları belli oldu. Saat 16.00’da İnsan Hakları Derneği Tarsus Şube Başkanı Avukat Ali Dinsever ve Avukat Ozan Varol’un katılımıyla, “Çocuk ve Kadın Hakları” konulu bir panel düzenlendi. Paneller saat 17.00’da “Büyü Ortadoğu” başlıklı etkinlik ile sürdü. Moderatörlüğünü Halkevleri MYK üyesi Serhad Savaş’ın yaptığı panelde Hatay Halkevi Şube Başkanı Eylem Mansuroğlu ile KESK ve Halkevleri eski MYK üyesi Hamide Yiğit Ortadoğu’daki savaş politikasını değerlendirdi. 

Saat 19.00’da futbol ve voleybol şampiyonlarına kupa ve madalyaları teslim edilirken, sahnede sıra Musalla Yaz Okulu’ndaki koro atölyesinde ürettikleri şarkıları söyleyen çocuklara geldi. Çocukların farklı atölyelerdeki üretimlerini de sergilediği şenlik, Bilal Mazlum ve Hilmi Yarayıcı’nın konserleri ile sona erdi. 

 

Halkevleri Tanıtım Broşürü

Halkevleri 2008-2010 (video)

Duyuru Listesi

Halkevleri mail listesine üye olun duyuru, etkinlik ve halkevleri ile ilgili diğer haberler mail adresinize gelsin.