Eğitim Hakkı Anasayfa

Mamak Halkevi'nde veliler 4+4+4'ü tartıştı

Ct, 26/05/2012 - 13:32
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

AKP’nin yeni eğitim modeli 4+4+4’e karşı Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi mücadeleyi büyütüyor. Ülkenin dört bir yanında Eğitim Hakkı Meclisleri velilerle bir araya geliyor. Mamak Halkevi’nde de 4+4+4 eğitim yasasına karşı velilerle bir bilgilendirme toplantısı gerekleştirildi.

Eğitim-Sen MYK üyesi Betül Öztürk Korkut' un konuşmacı olarak katıldığı toplantıda, 4+4+4 eğitim yasasının uygulanma süreçleri, öğrencileri, öğretmenleri ve velileri nasıl etkileyeceği konuşuldu

Yapılan bilgilendirmenin ardından bu yasaya karşı nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair tartışmalar yapıldı. Veliler piyasacı ve gerici eğitim yasasının geri çektirilmesi için kararlı bir mücadele verilmesi gerektiğini ifade etti. Yasanın uygulanma süreçlerinin takipçisi olacaklarını belirten veliler, “okulların dağıtılmasına, çocukların dindar ve kindar bir nesil olarak yetiştirilmesine izin vermeyelim” dedi.

Tartışmaların sonucunda 4+4+4 ile mücadele konusunda önemli kararlar alındı. Mamaklı veliler, “çocuklarımızın geleceğine sahip çıkıyoruz” diyerek 4+4+4’e karşı ev toplantılarının, kitlesel veli toplantılarının yapılmasına ve bu yasaya karşı imza kampanyası başlatılmasına karar verdiler.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: [email protected]
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap