Polislerin Yasaklarına Karşı: Hayır Kadınlar Var!

Pt, 20/03/2017 - 15:50
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Ankara’nın dört farklı noktasında kadınların gerçekleştireceği merdiven boyama etkinliğine polis “yasak” dedi. Merdivenlere "Hayır" yazmak için giden kadınlar otobüs dolusu polis ile karşılaştı.

Haftasonu Ankara’nın Mamak, Batıkent, Anıttepe ve Keçiören semtlerinde merdivenlere Hayır boyama etkinliği çağrısı yapılmıştı. Kadınlar merdivenlere gittiğinde otobüsler dolusu polis ile karşılaştı.

Mamaklı kadınlara çevreyi kirletecekleri iddia edilerek boyama yapmalarının “yasak” olduğu söylendi. Bunun üzerine kadınlar çevredeki çöpleri topladılar. Çevrenin boya ile kirleneceğini söyleyen polis kadınların boyalarını yere döktü.  “Boya yoksa bedenlerimiz var” diyen kadınlar bedenleri ile hayır yazdılar. 

Anıtpark’ta “bizim bedenimiz bizim hayırımız” diyen kadınlar polis yasağına rağmen bedenleri ile hayır yazdı. Yanlarında getirdikleri tişörtleri “hayır”a boyadılar.

Keçiören'de de etkinlikleri engellenen kadınlar merdivene yapıştıracakları ozalitlerini açtı. Keçiörenli Kadınlar; hayır demekten korkmuyor, susmuyoruz. Hayır kadınlar var diyerek etkinliklerini sonlandırdı.