Ankara Halkevleri'nde aşure etkinlikleri yapıldı

Pt, 26/12/2011 - 15:20
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Ankara Halkevleri geçtiğimiz hafta sonu aşure etkinlikleri düzenledi. Mamak, Şirintepe, Saimekadın, Dikmen Halkevleri'nde yapılan etkinliklere çok sayıda mahalle halkı katıldı.

Mamak Halkevi

Mamak Halkevi 25.12.2011 tarihinde Aşure Etkinliğinde dostlarıyla buluştu.İmece usulüyle toplanan malzemelerle kaynayan aşure kazanları Mamak halkının sohbetleriyle tükendi.Yaklaşık 200 Mamaklının ilgi gösterdiği etkinlik, desteğini esirgemeyen Tuzluçayır esnafına aşurenin dağıtılmasıyla sona erdi.

Şirintepe Halkevi

Şirintepe'de mahallelilerle yapılan aşure gününe yaklaşık 300 kişi katıldı. Etkinlik tüm gün boyu sürdü. 9 Aralık'ta tahliye olan Halkevciler ve aileleri de aşure etkinliğine katıldı.

Saimekadın Halkevi

Saimekadın Halkevi tarafından her yıl düzenlenen aşure etkinliği bu yıl da mahalle halkının yoğun katılımıyla  25 Aralık Pazar günü  yapıldı.Aşure malzemesinin mahalle halkından temin edildiği etkinlik, sabahın erken saatlerinde aşure kazanın kaynatılması ile başlamış oldu.Yaklaşık 150 kişinin katılmış olduğu etkinlik müzik dinletisi ile sona erdi.