Kemalpaşalı kadınlar 8 Mart etkinliklerinde buluştu

Pt, 10/03/2014 - 15:46
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Kadınlar Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 7 Mart Cuma akşam 19.00’da Kemalpaşa Belediye Düğün Salonu'nda Kemalpaşa Halkçı Yerel Yönetim Kadın Meclisi çağrısıyla buluştu. Yaklaşık 130 kadının katıldığı etkinlikte yapılan açılış konuşmasının ardından Kemalpaşa Halkçı Yerel Yönetim Belediye Meclis adayı Ayşegül Aydın konuşma yaptı.

Ayşegül Aydın konuşmasında “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir aradayız. Kadınlar yaşamları, hakları için yüzyıllardır mücadele ediyor, etmeye devam edecek. Bizler de bugün Karadeniz’in doğusunda küçük beldemizde bu mücadeleyi yükseltmek üzere, kadınların öznesi olacağı bir belediyecilik için yola çıktık. Standart belediyecilik anlayışının dışına çıkmak, örnek bir Kemalpaşa'yı hep birlikte yeniden kurmak üzere adayız. Ne vaatler sunuyoruz, ne de bir şeyler dağıtıyoruz. Yıllardır Kemalpaşa’da tüm olanaksızlıklara rağmen gerçekleştirdiklerimizi şimdi belediye bünyesinde hayata geçirmek istiyoruz. ÖDP belediye meclis üyesi kadın adayı olarak da Kemalpaşa’da biz de varız demek üzere tüm kadınları dayanışmaya çağırıyorum” dedi. Aydın’ın konuşmasının ardından etkinlik şiir dinletisi ve video gösterimi ile devam etti.

Şiir dinletisinin devamında kadın muhtar adayı Nurcan Altunkaya konuşma yaptı. Altunkaya konuşmasında “Kemalpaşa’da kadınları yönetime dâhil etmek için yola çıktık. Kadın azalarımızla birlikte Cumhuriyet Mahallesi'ni yönetmeye adayız. Tüm kadınları dayanışma göstermeye çağırıyorum” dedi.

Etkinlik müzik dinletisi ile devam etti. Son olarak kadınlar tulum eşliğinde horona durdu.

Kemalpaşa ve Hopa Halkçı Yerel Yönetim Kadın Meclisleri 8 Mart Cumartesi Hopa’da Dünya kadınlar gününde sokaktaydılar. Kadınlar Hopa Parkı'ndan Metin Lokumcu Meydanı’na yürüyüş gerçekleştirdi. Ardından Metin Lokumcu Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. Basın açıklaması sonrasında Hopa Halkçı Yerel Yönetim Meclisi başkan adayı Enver Korzay bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından kadınlar hep birlikte horon oynadılar.