Kocaeli Halkevleri kuruluş yıldönümü yemeğinde buluştu

Pt, 03/03/2014 - 10:36
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Kocaeli Halkevleri her sene geleneksel olarak düzenlenen dayanışma yemeğini bu yıl KYÖD'de gerçekleştirdi. Dayanışma gecesi öncelikle açılış konuşması ve Kocaeli Halkevleri'nin 20 yılını anlatan bir video ile başladı.

Daha sonra Halkevi Başkanı Yaşar Seğmen söz alarak misafirleri selamladı ve Halkevi’nin kentteki 20 yılından bahsetti. Seğmen "20 yılda Halkevleri bu kentte girilmedik ev çalınmadık kapı bırakmadı. Her türlü haksızlığın, yağmanın, talanın karşısında durdu. Arızlı'da barınma hakkına sahip çıktı, Kandıra'da topraklarına. Halkın hakları mücadelesini 20 yıldır biriktirdiğimiz deneyimlerimizle örgütlüyoruz ve haksızlığın, yolsuzluğun, yağmanın, talanın, kirli AKP iktidarının karşısında Halkevleri var diyerek bu mücadeleye sahip çıkacağımıza dostlarımızın önünde söz veriyoruz" diyerek sözlerini sonlandırdı.

Daha sonra sözü Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy aldı ve Yaşar Seğmen' e katılarak ülkenin zor bir süreçten geçtiğini belirtti. AKP'nin iktidara geldiği günden bu yana cemaatle birlikte halkı sömürdüğünü, bu kirli iktidar savaşına ve yolsuzluklara karşı omuz omuza sokakta mücadele edeceklerini belirtti. Ersoy Halkevleri'nin her zaman olduğu gibi yine alanlarda halkın hakları mücadelesine devam edeceğini duyurdu.

Konuşmaların ardından müzik dinletisi başladı. Dayanışma gecesine bir çok sendika, parti ve kurum temsilcisi de katıldı.