Mersin Halkevleri Kuruluş Yıldönümü Ve Dayanışma Yemeği Yapıldı

Cu, 19/01/2007 - 09:00
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mersin ve Demirtaş Halkevi, kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Halkevlerinin 75. kuruluş yıldönümünü coşkulu geçen bir dayanışma yemeğiyle kutladı.

18 Ocak akşamı düzenlenen “BARIŞ, ÖZGÜRLÜK VE EŞİTLİK MÜCADELESİNDE ÜÇ ÇEYREK YÜZYIL...”  ana temasıyla yapılan dostluk ve dayanışma yemeği Mersin demokratik kamuoyunun yoğun ilgisiyle karşılandı.

İki yüz kişinin katıldığı yemekte açılış konuşmasını yapan Mersin Halkevi Başkanı Şamil Işık Cevahir, Halkevlerinin son dönem yaptığı çalışmalara vurgu yaptı. Mersin Halkevlerinin kurumlaşma çabasında bir adım daha ileri atarak kendine ait bir bina alınması için dayanışma kampanyası başlattıklarını duyurdu. Halkın Hakları Bildirgesi hazırlık çalışmalarından bilgi aktaran Işık Cevahir, Türkiye’nin sola ve sol bir programa ihtiyacı olduğunu söyledi. Kürt sorunu konusunda da konuşan Işık Cevahir, çeşitli provokasyonlara karşı uyanık olunması gerektiğini söyleyerek Halkevlerinin “yeniden kardeşleşme” çağrısını yineledi.

Gecede geçtiğimiz günlerde Mersin Üniversitesinde yaşanan faşist saldırılar sonrası yaşanan gelişmelerde tutuklanan öğrencilerin adları tek tek okunarak selam gönderildi. Yemekte Halkevci üniversite öğrencilerinin oluşturduğu müzik grubu da sahne aldı.