Ankara “Yaşam Nöbeti” ne devam ediyor

Ct, 01/11/2014 - 19:31
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Ermenek’te meydana gelen göçükte 18 maden işçisinin mahsur kalmasının ardından dün Isparta’da tarım işçilerini taşıyan minibüsün devrilmesi sonucunda 18 tarım işçisinin yaşamını yitirmesi ve 5’i ağır 26 işçinin yaralanması nedeniyle Ankara’nın birçok yerinde “Yaşam Nöbeti” tutuldu.

Ziraat Bankası önünde buluşan Dikmen ve İlker halkı işçi cinayetlerinin artmasına dikkat çekerek, “Cinayetlerin sorumlusu AKP iktidarıdır” dedi.

Seyran’da ise Seyran Umut Halkevi çağrısı ile şube önünde buluşan Seyran Halkı, Karaman'da  sular altında kalan ve Isparta'da yaşamını yitiren işçiler için yaşam nöbeti tuttu. 19.00 - 24.00 saatleri arasında “İşçi katili faşist AKP” yazılı pankartı şube önüne asan Halkevciler mumlarla yere yaşamını yitiren işçileri simgeleyecek şekilde 18 yazdı. Nöbet 24.00'te sonlandırıldı. 

19.00’da Mamak Halkevi önünde buluşan Mamak halkı da mumlar yakarak “Yaşam nöbeti” tuttu. “İşçilerin katili faşist AKP” yazılı dövizle yaklaşık bir saatlik nöbeti cinayetlerin kaza değil katliam olduğu vurgusu yapılarak sonlandırıldı.