Adana ve Mersin’de Patriot gözaltısı

Sa, 22/01/2013 - 17:52
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Ortadoğu’da savaşa, patriot füzlerine hayır diyen Öğrenci Kolektifleri ve Halkevleri üyeleri Adana’da AKP İl Binası’na Mersin’de de Akdeniz İlçe Binası’na pankart açtı. Polisin sert müdahale ettiği 10 kişi gözaltına alındı

Mersin’de Halkevleri ve Öğrenci Kolektifleri üyeleri, Patriot füzelerinin Türkiye’ye getirilmesini protesto etmek amacıyla öğle saatlerinde Hastane Caddesi üzerinde bulunan AKP Akdeniz İlçe Binası önüne geldi. Üzerinde “Katil ABD işbirlikçi AKP 6. Filo’yu unutturmayacağız” yazılı pankartı açan Halkevleri ve Kolektif üyeleri, “AKP’den hesabı gençlik soracak”, “AKP savaş gençlik barış istiyor” ve “Emperyalistler,işbirlikçiler 6. filoyu unutmayın” sloganlarını attı.

AKP Akdeniz İlçe Binası’na yumurta da atılan eyleme kısa bir süre sonra polis saldırdı. Halkevi ve Kolektif üyelerini yere yatırarak ellerini arkadan kelepçeleyen polis 5 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Tülin Turan, Samet Uslu, Tufan Ahi, Cihan Gürgöze ve Eren Can Aybek. Gözaltına alınanlar çevik kuvet otobüslerine bindirilerek Mersin Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube’ye götürüldü. Polis halen AKP biası önünde bekliyor.

Adana’da da AKP İl Binası’na giden Halkevleri ve Öğrenci Kolektifleri üyesi 5 kişi gözaltına alındı.

Kaynak: sendika.org

mersin2

mersin1

mersin3