AKP'nin savaş politikalarına karşı sokağa çıkıyoruz-İllerin eylem programları

Per, 04/10/2012 - 14:53
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

AKP’nin savaş politikalarına karşı İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Çanakkale’de savaş karşıtları sokağa çıkıyor.

İstanbul:

İstanbul’da Halkevleri, Halkların Demokratik Kongresi İstanbul Meclisi, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Türkiye Komünist Partisi, TMMOB İKK, KESK İstanbul Şubeler Platformu, İstanbul Tabip Odası, Eczacılar Odası İstanbul Şubesi’nin çağrısıyla bugün ( 4 Ekim Perşembe) saat 19.00’da Taksim Meydanı’nda eylem yapılacak.

Kurumların yaptığı çağrıdaAKP'nin emperyalistlerin teşviki ile sürdürdüğü bölgesel savaş çığırtkanlığı, Suriye'de iç savaşı kışkırtma hamleleri, giderek tırmandırdığı savaş politikaları Akçakale'de yitirilen canların sorumlusudur. AKP savaş kışkırtıcı çizgisiyle çatışmaları Türkiye-Suriye sınırına çekip 5 insanımızın ölümüne neden olmuştur. Bununla yetinmeyen AKP Suriye'yi vurarak, Meclis'e tezkere getirerek ülkeyi savaşa sokmaya dönük bir adım daha atmıştır. Türkiye halkları savaş istemiyor. İçerde ve dışarıda AKP'nin savaş politikalarının karşısında duracağız” denilerek savaş karşıtı herkes eyleme çağrıldı.

Ankara:

Ankara’da DİSK, KESK, Ankara Tabip Odası, Halkevleri, HDK, TKP ve ÖDP’nin çağrısıyla  "Suriye ile savaşa hayır" demek için savaş karşıtları bugün (4 Ekim Perşembe) saat:18.00'da Kızılay YKM önünde toplanıp Başbakanlık binasına yürüyecek.

İzmir:

İzmir’de Disk Ege Bölge Temsilciliği, Kesk İzmir Şubeler Platformu, Tmmob İzmir İl Koordinasyonu, Halkevleri, HDK, ÖDP İzmir İl Örgütü, TKP İzmir İl Örgütü tarafından “AKP’nin savaş politikalarını durduracağız!” denilerek bir çağrı yapıldı.  

Kurumlar adına yapılan çağrıda “AKP'nin, emperyalistlerin teşviki ile sürdürdüğü bölgesel savaş çığırtkanlığı, Suriye'de iç savaşı kışkırtma hamleleri, giderek tırmandırdığı savaş politikaları Akçakale'de yitirilen canların sorumlusudur” dendi.

AKP'nin savaş politikalarına karşı "emperyalist müdahaleye ve Suriye ile savaşa hayır" demek için herkes bugün (4 Ekim Perşembe) saat 18.00'da Konak Eski Sümerbank önünden başlayacak ve AKP İl Başkanlığı binasına yapılacak yürüyüşle devam edecek olan eyleme çağrıldı.  

Kocaeli:

Kocaeli’nde de Kocaeli Emek ve Demokrasi Platformu, savaş karşıtlarını bugün (4 Ekim Perşembe) saat 18.30’da Belediye İşhanı Önü’nde yapılacak eyleme çağırdı.

Çanakkale:

Çanakkale’de de Emek ve Demokrasi Güçleri bugün (4 Ekim Perşembe) saat 18.30 Truva Atı önünde buluşarak AKP’nin savaş politikalarına “Hayır” diyecek.

Mersin:

Mersin Halkevi, TKP, ÖDP ve HDK tarafından bugün (4 Ekim) saat 17.30'da Taş Bina önünde Savaşa Karşı Basın açıklaması gerçekleştirilecektir.