Ankara Mamak'ta kadın kadına buluşma

Per, 28/02/2013 - 18:43
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Babayı, kocayı, çocuğu evde bıraktık, kadın kadına buluşuyoruz.

Ankara Mamak, Saimekadın, Mutlu, Şirintepe Halkevleri 8 Mart Dünya kadınlar günü için hazırlıklarına devam ediyor. 3 Mart Pazar günü Mamak Açıkalın düğün salonunda “Babayı, kocayı, çocuğu evde bıraktık, kadın kadına buluşuyoruz” sloganıyla gerçekleştirilecek etkinlikte kadınların Halkevleri’nde gerçekleştirdiği atölye çalışmalarından gösteriler sergilenecek.

Kadına yönelik şiddete, kadın düşmanlığına karşı bu yıl Mamak'ta kocası tarafından katledilen Zülfü'nün adı mahallesindeki bi parka Halkevci Kadınların başlattığı kampanyayla verilmişti. Bunun sonrasında bu sefer de kadınlar 8 Mart öncesinde Halkevleri'nde Kadın Atölyelerinde yaptıkları çalışmaları bu şenlikte sergileyecekler. 

Yapılacak olan şenlikte bölgede kurulan kadın korosu, Şirintepe Halkevi'nin Kadın Halkoyunları ekibi ve Mamak, Saimekadın, Mutlu, Şirintepe Halkevleri ile Dostlar Halk Odasında kurulan kadın drama ekipleri gösterilerini sergileyecekler.

Kadın buluşmasına Zeynep Karababa, Caner Gülsüm' de katılacak.

Mamak bölgesindeki Mamak, Saimekadın, Mutlu, Şirintepe Halkevleri ile Dostlar Halk Odası'nın kadınları tüm kadınları, "Kadın Buluşması"na çağırıyor.