Eğitim Hakkı Anasayfa

Ankara Ulus meydanı, "Parasız eğitim, parasız sağlık" sesleriyle yankılandı !

Pa, 16/10/2005 - 01:00
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Halkevleri tarafından ülke genelinde yürütülen “parasız eğitim, parasız sağlık” mücadelesi kapsamında gerçekleştirilen eylem ve etkinlikler sürüyor. Halkevleri Ankara Mamak ve Altındağ Şubeleri, 15 Ekim 2005 Cumartesi günü toplu olarak Ulus Meydanı’na çıkarak, halktan imza topladı.

Eylemde “Parasız eğitim, parasız sağlık”, “Hasta ve cahil bir toplum olmak istemiyoruz”, “Eğitim ve sağlık hakkımız satılamaz” sloganları atıldı, imza toplama çalışmasının yanı sıra “Halkevinin Sesi Gazetesi” dağıtıldı, Ulus civarındaki cadde ve sokak köşelerinde halkın katıldığı fiili forumlar, sohbetler düzenlendi.

Birkaç saat içinde 3 bine yakın imzanın toplandığı eylem, halkın yoğun ilgi ve desteğini aldı.

Öte yandan aynı hafta sonu kampanyayı değerlendirme toplantısı yapan Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu ve Genel Yönetim Kurulu, ülke genelinde toplanan imzaların 19 Kasım 2005 Cumartesi günü Ankara’da gerçekleştirilecek kitlesel bir yürüyüş ve basın açıklaması ile TBMM’ye verileceğini duyurdu, bütün Halkevi Şubelerini ve Halkevcileri en etkin ve kitlesel biçimde 19 Kasım 2005 günü Ankara’da buluşmaya çağırdı.

19 Kasım Ankara Eylemi, saat 11.00 de Kurtuluş semtinde bulunan Kurtuluş Parkı’nda toplanmayla başlayacak. Burada buluşan Halkevciler ile dost kurum yönetici ve üyeleri, saat 12.00 de kortejlerini oluşturarak, imzaları TBMM Başkanlığı’na vermek üzere kitlesel biçimde yürüyüşe geçecek.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: [email protected]
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap