Artvin halkı Efkan Şeşen ile özgürlüğe şarkı karanlığa meydan okudu

Pa, 18/11/2012 - 16:17
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Artvin, Hopa ve Kemalpaşa Halkevleri tarafından Efkan Şeşen turnesi düzenlendi. İlki 16 Kasım Cuma günü Hopa’da yapılan konser 17 Kasım Cumartesi günüde Artvin’de gerçekleştirildi.

Halkevleri’ni anlatan sinevizyon gösterimi ile başlayan Hopa konserinde Hopa Halkevi başkanı Kamil Ustabaş’da bir açılış konuşması yaptı. Ustabaş konuşmasında kısa bir ülke gündemi değerlendirmesi yaptı. Değerlendirmesinde açlık grevlerine de değinen Ustabaş konuşmasının sonunda, savaşın ve zulmün iktidarı AKP’den hesap sormak ve açlık grevinde bulunanlara destek olmak için kitleyi 1 dakikalık alkışa davet etti. Ustabaş Halkevi çalışmalarına da değinerek dönem boyunca Hopa ve Kemalpaşa Halkevi şubelerinin yapacağı çalışmalardan bahsetti. Ustabaşın konuşmasının ardından “Hopa Halkevi Çocuk Müzik Grubu” tarafından bir dinleti sunuldu. Yoğun ilgi ve alkış toplayan grubun ardından Efkan Şeşen sahneye çıktı. Şeşen yaklaşık iki saat boyunca sahnede kaldı ve marşlardan türkülere oldukça geniş yelpazede bir repertuar sundu.

Cumartesi günü Artvin’de kapalı spor salonunda Artvin belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen konser’e Artvin halkının ilgisi yoğundu. Oldukça coşkulu bir konser etkinliği gerçekleştirilen Artvin’de de binler özgürlüğe şarkı karanlığa meydan okudu.

Etkinlikte konuşan Artvin Belediye Başkanı Emin Özgün ve Artvin Halkevi Başkanı Yasin Öztürk konuşmalarında Artvin Cerrahtepe’de yapılması planlanan altın madeni projesine karşı halkı mücadeleye çağırdılar. Ayrıca belediye başkanı Emin Özgün Artvin’in direnç güllerine yani Halkevcilere teşekkürlerini sundu. Etkinlik Halkevi sinevizyon gösterimi, Hopa Halkevi Çocuk Müzik Grubu ve Efkan Şeşen ile devam etti. Konserde sık sık Artvin’de madene hayır sloganları atıldı.