Çukurova halkı 4 Ekim'de büyük halk mitinginde buluşuyor

Cu, 02/10/2015 - 15:21
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Çukurova bölgesinde savaşa karşı yaşam hakkı talebiyle kurulan “Halk Meclisleri/ Savaşa Karşı Yaşam Hakkı Meclisi “sarayın savaşına, cihatçıların katliamlarına dur demek için 4 Ekim Pazar günü Hatay'da büyük halk mitingi düzenleyecek.

Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy, Halkın Türkiye Kominist Partisi Genel Başkanı Erkan Baş, Toplumsal Özgürlük Parti Girişimi Eş Sözcüsü Oguzhan Kayserilioğlu, KESK MYK üyesi İlhan Yiğit’in yanısıra bir çok mahalle muhtarı, belediye başkanı, yerel dernek yöneticilerinin de katılacağı mitingin duyurusu Perşembe günü saat 11.00’da Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan basın toplantısı ile yapıldı.

Halk meclisleri adına açıklamada bulunan Cihan Çiçek şunları söyledi: “Katliamların karşısında korkuyu cesarete, karamsarlığı isyana, umutsuzluğu özgürlüğün koşusuna akıtan Halk Meclisleri gücünü her zaman halkın meşru militan eyleminden aldı.

Yaz dönemi boyunca ayrı ayrı mahallelerde yürütülen Yaşam Hakkı İçin Ayağa Kalk! Savaşı Durdur! çalışması 4 Ekim’de bir araya geliyor. Gezi isyanının Taksim’i olan Armutlu mahallesinde saat 15.00’da bir araya gelecek olan Çukurovalılar Uğur Mumcu Meydanı’nda savaşa karşı yaşam hakkı için yüreklerini birleştirecek.

Adana’dan, Mersin’den,Tarsus’tan, İskenderun’dan, Arsuz’dan ve Hatay’ın dört bir tarafından bir araya gelecek olan kadınlar, erkekler, gençler, yaşlılar tek bir ses olup sarayın savaşına cihatçıların katliamına karşı dur diyecekler.

Yüreği Suriye halkıyla olan aydınlar, sanatçılar, gazeteciler, kitle örgütlerinin yürütücüleri, sendika üyeleri bir umut olup karanlığın üstüne üstüne yürüyecekler.”

Sarayın savaşına cihatçıların katliamlarına karşı ayağa kalk savaşı durdur çağrısı ile yapılan miting için 4 Ekim 2015 Pazar günü saat 15.00’da Armutlu Semt Pazarında toplanılacak. Ardından Armutlu mahallesinden yapılacak yürüyüş ile Uğur Mumcu Meydanı’nda büyük halk mitingi gerçekleşecek.