Halkevciler’den Gökçek’e rahat yok: Mamak’taki açılışta ‘Hırsız Gökçek’ pankartı

Pa, 02/02/2014 - 19:36
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

AKP’nin Mamak’taki Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yapan Melih Gökçek, Halkevciler tarafından protesto edildi. Halkevciler, kürsünün tam karşısına “Hırsız Gökçek” pankartı astı.

Seçim çalışmalarını, Ankara’nın 5 girişine 25 milyon liralık rant kapıları ve Kızılay Meydanı’nın tam ortasına ilginç bir reklam panosu inşa ederek başlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Mamak Saimekadın’da Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı.

Çağrısı zayıf, katılımı zayıf

Melih Gökçek, Mamak’taki açılışa tam bir gizlilik içinde geldi. 1 Şubat saat 16.00’a kadar hiçbir yerde çağrısı olmayan açılış töreni AKP Mamak İlçe Teşkilatı tarafından da açılıştan sadece birkaç saat önce duyuruldu.

AKP’nin pek çok mitinginde hazır kıtaları alana taşıma çalışması da sonuçsuz kaldı. On binlerce üyesinin olduğu söylenen AKP Mamak Teşkilatı, Koordinasyon Merkezi açılışına cılız bir kalabalık getirebildi.

Halkevciler alanda: ‘Hırsız Gökçek

Açılış etkinliğinde yoğun önlem alan polis, yine de Halkevleri’nin protestosunu engelleyemedi. Halkevciler, Gökçek’in konuşma yapacağı kürsünün tam karşısındaki tepeye “Hırsız Gökçek” yazılı bir pankart astı.

Pankartın asılmasından kısa bir süre sonra tepelik alana gelen polis, Gökçek konuşmasına başlamadan apar topar pankartı kaldırdı.

Katılımın zayıf olması, açılış etkinliğinin de uzun sürememesine yol açtı. Gökçek, konuşmasını yaptıktan sonra alanı terk etti.

Kaynak: Sendika.Org