Halkevciler yeni Sağlık Bakanı olarak bir korkuluk atadı

Çar, 01/04/2015 - 14:13
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Halkevleri bugün de Sağlık Bakanlığı’nın üstüne üstüne yürüdü. AKP’nin sağlık politikalarını protesto eden Halkevciler parasız, nitelikli, eşit, anadilinde sağlık hakkı için 12 Nisan’da Ankara Kolej Meydanı’nda yapılacak mitinge davet etti.

Bugün saat 11.00’de Bakanlık önünde bir araya gelen Halkevciler, yanlarında getirdikleri korkuluğu Bakanlık önüne bıraktı. Halkevciler hazırladıkları korkuluk figürünün bile Sağlık Bakanı’ndan daha iyi bir yönetim sergileyebileceğini belirterek halk olarak bu korkuluğu Bakan atadık dediler.

Halkevleri adına yapılan basın açıklamasında ise AKP’nin sağlık politikaları eleştirildi. Yapılan açıklamada, parası olmayanın hastane kapısında öldüğü, artık hastaların ihtiyacı olan yüksek ücretli ilaçların devlet tarafından karşılanmadığı vurgulanırken AKP’nin ölümün iktidarı olduğu belirtildi. Açıklamanın sonunda ise 12 Nisan çağrısı yapıldı.

Açıklamadan sonra söz alan emekliler ise AKP’nin politikalarını eleştirdi. Açıklama korkuluk figürünün Bakanlık önüne konulmasının ardından sonlandırıldı.