Halkevleri 9.Kemalpaşa Halk Festivali futbol turnuvası grup maçları sona erdi

Cu, 10/08/2012 - 11:37
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

17-18-19 Ağustos tarihleri arasında bu yıl 9. su düzenlenecek olan Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali kapsamında organize edilen halı saha futbol turnuvası lig maçları tamamlandı. Borçka, Hopa ve Kemalpaşa da halı sahalarda gerçekleştirilen turnuva sonucunda;

 Borçka birincisi Usta Oksijen, Hopa birincisi Umut Gençlik Spor ve Kemalpaşa birincisi Sahil Gençlik Spor oldu.

Yaklaşık bir aydır 38 takım Hopa, Kemalpaşa ve Borçka liglerinde top koşturdu. Birinci ve ikinci olan takımların kupaları oynadıkları sahalarda yapılan etkinliklerle verildi. Turnuvada ayrıca centilmenlik, gol krallığı, üçüncülük, en iyi hakemlik gibi ödüller verilecek.

Üç ayrı lig usulü yapılan turnuva sonucunda birinci olan takımlar 11-12-13 ağustos tarihleri arasında Kemalpaşa’da “Büyük Festival Kupası” için ter dökecek. Kupa töreni festival gecesi düzenlenecek kupa töreni ile sahiplerine verilecek.

Festival ekibi tarafından önümüzdeki yıl 10. Kemalpaşa halk festivali kapsamında yapılacak olan futbol turnuvasının tüm Artvin’i kapsayacağı ilçe ve beldelerde yapılacak turnuvalar sonucunda “Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali Büyük Artvin Kupası” verileceği duyuruldu.