Eğitim Hakkı Anasayfa

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisleri 2015-2016 Eğitim yılı için alternatif açılışlar düzenledi

Pt, 28/09/2015 - 19:17
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisleri 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı açılışında alternatif okul açılışları düzenledi. Mamak, Batıkent, Keçiören, Seyran ve Dikmen'de yapılan alternatif açılışlarda çocuklara barış ve kardeşlik temalı kitaplar dağıtıldı. 

Mamak: "Sarayın savaşında en az 14 çocuk öldürüldü"

Mamak'ta yapılan açılışın adresi Açıkalın İlkokulu idi. Veliller tarafından sembolik bir kurdela kesilerek basın açıklaması yapıldı. 7 Haziran seçimleri sonrasında Sarayın savaşında Cizre'de, Silopi'de Diyarbakır Diyadin'de, dün Bismil'de en az 14 çocuğun  okul sıralarında oturması gerekirken öldürüldüğünün vurgulandığı açıklamada, "Sarayın Savaşına karşı barışı ve kardeşliği anlatan kitaplar dağıtarak okulların açılışını yapıyoruz" denildi. Etkinlikte Can Dündar ve Ege Dündar'ın "Duvar", Fikri Sağlar'ın "Yankı ile Yiannis" ve "Yel Değirmenleri" kitapları dağıtıldı. 

Keçiören: "Özel okullarına verilen imkanlar devlet okullarına da verilsin"

Keçiören'de yapılan açılışta ilk olarak basın açıklaması yapıldı. Açıklamanın ardından çocuklar kendileri hazırladıkları "özel okullara verilen imkanlar devlet okullarına da verilsin" dövizlerle, "Eğitim hakkı meclislerine katılın okulumuzun sorunlarını birlikte çözelim" yazılı pankartı astılar. Çocuklar barış ve kardeşlik temalı kitapları dağıtarak, sınıflarına girdiler. 

Dikmen: "AKP'nin Piyasacı Eğitim Anlayışına Karşı Eğitim Hakkı Meclislerinde Hep Birlikte Mücadele Edelim"

Dikmen Akşemsettin Okulu'nda da alternatif bir açılış yapıldı. Sabah saatlerinden itibaren Dikmen Akşemsettin İlkokulu ve Seyranbağları Kütükçü Alibey İlkokulu açılışlarında çocuklara kitap dağıtılarak, velilerle AKP'nin ırkçı, gerici, cinsiyetçi ve piyası eğitim anlayışına karşı mücadele edilmesi gerektiği dile getirilerek, eğitim hakkı meclislerine katılım çağrısı yapıldı. 


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: [email protected]
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap