Halkevleri’ni yıpratamayacaksınız!

Cu, 04/10/2013 - 08:26
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

2 Ekim Çarşamba günü Körfez Halkevi şubesine onlarca polis aracı iki çevik kuvvet otobüsüyle baskın yapılmıştır. Baskın sırasında hiçbir üyemizin Halkevi’ne girmesine izin verilmemiştir. Baskının gerekçesinin yaz ayında Halkevine bağışlanmış olan okul sıraları olduğunu öğrendik. Böylelikle Halkevi’ne saldırı operasyonlarına bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Emniyet bu sefer de senelerdir Körfez’de yoksul çocuklar için her yaz, yaz okulları açan, güz dönemlerinde derse destek kursları verilen, her yıl onlarca çocukla buluşan Halkevi sıralarına göz dikti. Bütün camilere, sübyan okullarına sorgusuz sualsiz hibe edilen sıralar, konu Halkevi’ne gelince suç görüntüsü verilmeye çalışılmıştır.

Bizler sıraları bahane ederek Halkevi’ni karalama kampanyasına devam eden emniyeti çok iyi tanıyoruz. Bunlar, geçtiğimiz yıllarda yaz okullarımıza gelen öğrencilerimizin ailelerini arayarak yalan söyleyenler,  velilerimizin önünü sivil araçlarla keserek halkevini karalayanlar,  etkinliklerimizin önünü kesmeye çalışanlardır. Ama bilsinler ki 1998’den den beri Körfez'de bulunan Halkevi’ni Körfez halkı çok iyi tanır, ne karalamaya ne de yıpratmaya kimsenin gücü yetmez.

AKP iktidarı yıllardır Halkevleri’ne karşı yürüttüğü kara propagandayı bu kez de saçma gerekçeyle, yalan bahanelerle Körfez Halkevi’ne yönelik yapıyor. Halkevleri şubelerine böyle baskınlar yaparak Halkevi’ni bulundukları mahallede itibarsızlaştırmaya çalışmaktadır. Şubemize yapılan baskın tamamıyla hukuk dışıdır. Gerekli şikayetler yapılacaktır. 

 Körfez Halkevi