Hopa-Kemalpaşa'da festival hazırlıkları sürüyor

Sa, 09/08/2011 - 00:16
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

8. Halkevleri Hopa-Kemalpaşa Halk Festivali hazırlıkları sürüyor. Festival, Hopa’nın Kemalpaşa Beldesi’nde 12-13-14 Ağustos tarihlerinde yapılacak. 31 Mayıs’ta Hopa’da öldürülen ve aynı zamanda festivalin kurucularından olan Metin Lokumcu anısına yapılan festival programı kapsamında çocuk koroları, skeçler, halkoyunları ekipleri, yerel müzik grupları, slayt gösterileri bulunuyor. Festivale bu sene sanatçılar Leman Sam, Bajar, Bayar Şahin, Umut Hamzaoğlu, Marsis, İlkay katılıyor. Festival boyunca gündüz saatlerinde tavla ve plaj voleybolu turnuvaları, sokak tiyatroları, çocuk etkinlikleri, fotoğraf sergileri ve çeşitli atölye etkinlikleri bulunuyor.

Festival öncesi Hopa, Kemalpaşa, Pazar Halkevleri’nde festival hazırlıkları devam ediyor. Kemalpaşa’da festivalin yapılacağı alana Kemalpaşalı gençler tarafından tribün inşaa ediliyor. Yüzlerce kişinin oturabileceği tribünler dayanışma içerisinde yapılıyor. Hopa ve Kemalpaşa sokakları ise tamamen festival bayraklarıyla donatılıyor.

Çocuklar ise Hopa ve Kemalpaşa Halkevleri’nde festivale drama atölyesi ve korolarla hazırlanıyor.  Çocukların yaptığı bu çalışmalar Hopa ve Kemalpaşa halkı tarafından ilgiyle izleniyor.

Festivale Halkevi şubelerinin bulunduğu tüm illerden araç kaldırılacak. Ayrıca festivale katılmak isteyenler Hopa ve Kemalpaşa Halkevi’ni arayarak ayrıntılı bilgi alabilirler.

İrtibat telefon : 0 546 619 9127