Kemalpaşa Halk Festivali Sona Erdi

Çar, 23/08/2006 - 08:00
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Kemalpaşa ve Hopa Halkevleri tarafından örgütlenen festival 3 gün sürdü. Festival kapsamında konserler, tiyatrolar, turnuvalar, paneller örgütlendi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği festival günlüğü şöyledir:

1 .GÜN

Festival Halk yürüyüşü ile birlikte başladı. Tulum ve davul eşliğinde Kemalpaşa sokakları dolaşıldı. Yürüyüş esnasında Pantolondaki Tekme Tiyatro Topluluğu bir sokak tiyatrosu oynadı. Yürüyüşten sonra Cemalettin Küçük (TMMOB Metalürji Odası Başkanı) Ziraat Mühendisi Baki Remzi Suiçmez (TMMOB Yk. Üyesi) tarafından "Nükleer Patlamaların Ve Çernobil’in Çevresel Etkileri" konulu bir panel düzenlendi. Festivalin akşam programında ise Kemalpaşa Halkevi Halk oyunları ekibi yer aldı. Halk Oyunları ekibinden sonra Kemalpaşa Halkevi şiir grubu sahnede yerini aldı. Çeşitli slayt gösterilerinden sonra gece Kemalpaşa Halkevi Müzik Grubu ve Hopa Halkevi Müzik gruplarının verdiği konserlerle sona erdi. İlk gün yaklaşık 1500 kişinin katıldığı Festival oldukça coşkulu geçti.

2. GÜN :

 Festivalin 2. gününde ise tavla ve satranç turnuvaları başladı. Günün programında ilk olarak sokak tiyatrosu gösterisi Kemalpaşa Meydanında sergilendi. "Genişletilmiş Ortadoğu Projesi Ve Türkiye" konulu panel araştırmacı yazar Faik Bulut tarafından verildi. Panel katılım ve ilgi sıcak havaya rağmen oldukça yoğundu.  Akşam Programında ise Samsun Halkevi Şiir Topluluğu, Kemalpaşa Halkevi Skeç ekibi yer aldı. 2. günün müzik programında ise ilk olarak yer alan Grup Üç Kuşak festival alanındaki kitleyi oldukça coşturdu. Program Ceyhun ve Arkadaşlarının verdiği konserle son buldu. 1, güne göre daha yoğun bir katılımın sağlandığı 2. güne yaklaşık 2500 kişi katıldı. 

3.GÜN :

 Festival kapsamında başlatılan Tavla ve Satranç turnuvaları sona erdi. Saat 16:00 da Sokak Tiyatrosu bu kez üniversitelilerin sorunlarını alana taşıdı. Akşam programında ise Samsun Halkevi Şiir grubu ve Kemalpaşa Halkevi Müzik Grubunun ardından sahneyi Artvinli sanatçı Bayar Şahin aldı. festivale katılımın önceki günlere göre rekor seviyeye ulaştığı 3. günde yaklaşık 4000 kişi festivali izledi.