Eğitim Hakkı Anasayfa

Kemalpaşa Köprücü Köyü ilköğretim okulunda kazanım!

Cu, 08/03/2013 - 12:51
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Hopa-Kemalpaşa Köprücü İlk Öğretim Okulunda sınıf öğretmeni bulunmayan okulda idare tarafından ücretli öğretmen çalıştırılarak açık kapatılmaya çalışılıyordu.

Okulun 4.sınıf öğrencilerinin derslerine yurt dışından beden eğitimi öğretmen diploması alan ve aynı zamanda Kemalpaşa'da bir lisenin müdürünün kardeşi olan bir öğretmen tarafından Hopa Milli Eğitim Müdürlüğü'nün görevlendirmesi ile ders açığı gideriliyordu.

Diğer bir mesleği de çay eksperliği olan ücretli öğretmen Mayıs ayı gelince okulu bırakarak çay alım yerlerinde eksperlik yapıyordu. Bu durum 4.sınıf öğrencilerinin derslerinin boş geçmesine neden oluyordu. Veliler yaklaşık iki yıldır bu durumdan şikâyetçi olmasına rağmen durumda hiçbir gelişme  sağlanamamıştı. Hopa-Kemalpaşa Eğitim Hakkı Meclislerinin sorunu çözme girişimleri sonuç verdi.

Eğitim Hakkı Meclisi tarafından okulda veliler aracılığı ile bir imza kampanyası başlatılmış daha imzalar toplanma aşamasında iken okul yönetimi velilere "ilçe müdürü ile görüştüm sorun çözülecek" demiş ve velilerden süre istemişti. Okulda yaşanan bu sorun çözüldü ve gerekli öğretmen ataması yapıldı.

Yaşanan bu gelişme üzerine bir açıklama yapan Hopa-Kemalpaşa Eğitim Hakkı Meclisi; "Köprücü Köyü İlköğretim okulunda yaşanan sorunlar artık tahammül seviyesini aştı, din kültürü öğretmeni çocuklar zorla camiye götürüp gitmeyenlere eksi vermektedir,  okul müdürü boş geçen dersleri "çocuklarda zaten çok fazla bilgi var biraz boşaltıp yeni bilgiler vereceğiz" diyerek savunmaktadır. Bu okulda yaşanan sorunlara veliler ve eğitim hakkı meclisleri olarak duyarsız ve sessiz kalmayacağız, okulumuzu yakından takip ediyoruz" dedi.

 

 

 

 

 


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: [email protected]
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap