Kemalpaşalı kadınlar şiddete, tacize dur dedi

Cu, 20/12/2013 - 17:37
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Bir süre önce Kemalpaşa’da 9 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik taciz nedeni ile kadınlar sokağa çıktı. 20 Aralık Cuma günü Kemalpaşa sağlık ocağı önünde buluşan kadınlar Kemalpaşa meydanına kadar bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Meydanda basın açıklaması yapan kadınlar “bedenimizden ve çocuklarımızdan pis ellerinizi çekin” dediler.

Kemalpaşa Yeşilce Mahallesi’nde 50 yaşındaki komşusu tarafından aylarca şiddete maruz kalan 9 yaşındaki özürlü çocuğa sahip çıkan kadınlar avukatları ile birlikte hem yargılama sürecinde hem de sokakta konunun takipçisi olduklarını belirttiler.

Kadınlar adına basın açıklamasını okuyan Ayşegül Aydın “9 yaşındaki çocuğumuzu aylarca taciz ve tecavüz şiddetine maruz bırakan Sadık Öztürk adındaki gerici sapığın ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılması istiyoruz ve bu isteğimiz gerçekleşene kadar mücadelemiz devam edecektir” dedi. Aydın açıklamasına, “taciz ve tecavüz davalarında kadının beyanı esas alınmalıdır, herhangi bir gerekçe hafifletici bir sebep sayılmamalı ve gerici erkek dili değil kadın merkezli bir dil esas alınmalıdır” şeklinde devam etti.

Aydın ayrıca Kemalpaşalı kadınlara seslenerek “Eğer biz bu konulara sessiz kalırsak, tecavüzcüler yanı başımızda dolaşacak ve başka bedenlere kara ellerini sürmeye devam edecekler. Bu insanlık suçuna sessiz kalmayalım” dedi.