Kocaeli Kadın Platformu'ndan 25 Kasım'a çağrı

Cu, 21/11/2014 - 13:37
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Kocaeli Kadın Platformu 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü yürüyüşüne çağrı yaptı.

Önceki gün Kuruçeşme’de pompalı tüfekle katledilen iki kadın Fadime Ser ve İnci Ateş’e vurgu yapılan basın açıklamasını Kadın Platformu adına Eğitim-Sen Kadın Sekreteri Çağla Aslan okudu. Aslan “Yine bir 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Dayanışma Mücadele Günü arifesinde, kadına yönelik şiddetin her türlüsüne karşı sesimizi yükseltmek için yine bir aradayız. Tüm kadınları 25 Kasım Salı günü yürüyüşümüze çağırıyoruz” dedi. Çağla Aslan sözlerine “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Dayanışma ve Mücadele Günü'nde her zaman olduğu gibi sesimizi yükseltiyoruz. 25 Kasım Salı günü saat 18.00'da Merkez Bankası önünden buluşarak. İnsan Hakları Parkı'na doğru meşaleli yürüyüş gerçekleştireceğiz. Tüm Kocaeli'de bulunan kadınları dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz. Ayrıca 22 Kasım tarihinde kadına yönelik şiddete, kadın katliamlarına karşı Ankara'da yapılacak olan kadın mitinginde buluşuyoruz” diyerek Kocaelili tüm kadınları yürüyüşe davet etti.

Kocaeli Kadın Platformu 22 Kasım'da Ankara'da düzenlenecek eyleme katılacak. 25 Kasım Salı günü ise saat 18.00'da Kocaeli de yürüyüş düzenleyecek.