Körfezliler güvenli yaşam temiz çevre hakkı için yol kesti

Pa, 19/05/2013 - 17:13
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Körkez Esentepe Mahallesi sakinlerinin en çok kullandığı, çocukların okul güzergahı olan caddeden harfiyat kamyonlarının hızla geçmesini, kamyonların yaydığı tozun evlerin içine kadar girmesini, yolda herhangi bir uyarı levhası, hız yavaşlatıcı olmamasına tepki gösteren mahalleliler19 Mayıs günü saat 14.00'da caddeyi trafiğe kapattı.

Caddede hiçbir önlem olmadığı için mağdur olan mahalle sakinleri de yaşadıklarını anlattılar. Kendisine 1 hafta önce araba çarpan bir kadın sıkıntılarını ve çözüm istediğini söyledi. Durumdan mağdur olan bir anne çocuğunu okula gönderirken birçok kez kaza tehlikesiyle karşılaştıklarını belirtip bu sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

15 dakika boyunca yolu trafiğe kapatan mahalleliler “Güvenli yaşam istiyoruz, kamyonları yolumuzda istemiyoruz,  insanca yaşamak istiyoruz, trafik ışığı istiyoruz ve çözüm istiyoruz” sloganları atarak belediyeden yetkililerin gelmesini bekledi. İlçe emniyet müdürünün taleplerin karşılanması için girişimlere başlandığının belirtilmesi üzerine mahalleliler, bir hafta içerisinde talepleri karşılanmadığı takdirde yeniden yolu keseceklerini belirterek basın açıklamasıyla eylemi sonlandırdılar.