Mamak’ta Barınma Hakkı Bürosu şenliği gerçekleşti

Pt, 16/06/2008 - 01:00
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mamak Tepecik’te bulunan Mamak Barınma Hakkı Bürosu yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde bir şenlik gerçekleştirerek barınma hakkı mücadelesi veren mahalle halkını bir araya getirdi. 

Mamak Tepecik’te bulunan Barınma Hakkı Bürosu geçtiğimiz perşembe akşamı bir şenlik gerçekleştirdi. İki bini aşkın mahallelinin katıldığı şenlikte Mustafa Özarslan, Grup Günyüzü ve Gökhan Kılıç sahne aldı. 

Tepecik Dostlar Mahallesinde bulunan ve eski bir açık hava sineması olan Barınma Hakkı Bürosunun bahçesinde gerçekleşen şenlikte Barınma Hakkı Bürosu adına Candaş Türkyılmaz bir konuşma yaparak Mamak halkına seslendi. Türkyılmaz, belediyenin kentsel dönüşüm projesine karşı Mamak halkı olarak mücadele ettiklerini taleplerinin ise projede söz ve karar hakkına sahip olmak olduğunu belirtti ve bu talepleri halk oylamasına sundu. Mahalle halkı el kaldırarak barınma hakları için yerel yönetimde söz ve karar talebini halk oylaması sonucu kabul etti. İMO üyesi Ahmet Göksoy da şenlikte bir konuşma yaparak Mamak halkını selamladı. 

Yapılan konuşmanın ardından şenlik çekilen halaylarla sona erdi. 

mamakbarinma1

mamakbarinma2