Mamak’ta kadınlar kadın cinayetlerine, kadına şiddete karşı sokakta olacak

Pt, 22/10/2012 - 08:38
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Geçtiğimiz ay Mamak’ta Şahintepe Mahallesi’nde yaşayan Zülfü Öztürk’ün, kocası tarafından katledilmesini öğrenen kadınlar ilk olarak olayı açığa çıkarmak ve katilinden hesap sormak için yürüyüş gerçekleştirdiler. Kadınlar bu sürecin takipçisi olacaklarını söyleyerek harekete geçtiler. Mamak’ta yaşayan tüm kadınları kadın düşmanlığına karşı ses çıkarmaya çağırıyorlar.

Mamak’ta Halkevci Kadınlar “kadın cinayetlerini ve kadına yönelik şiddeti durduralım” isimli kampanya başlattılar. Kadınlar geçtiğimiz hafta kampanya için toplantıda buluştular. Natoyolu Caddesi’ni afişlerle süsleyen kadınlar daha sonra cinayetin yaşandığı evin ordaki parkı kampanya afişleriyle süslediler. Tüm bina girişlerine şiddete karşı kurdukları ihbar hattının numarasını içeren stickerları yapıştırdılar. 

25 Kasım öncesinde toplayacakları imzalarla mahalledeki parkı Zülfü Öztürk anısına anıt parka dönüştürmeye hazırlanan kadınlar,  aynı zamanda parkın adını YAŞAM koyarak tüm kadınlar için mücadelenin simgesi haline dönüştürmeyi hedefliyorlar.