Mamak'ta kadınlar yolsuzluğa karşı yürüdü

Pt, 30/12/2013 - 19:11
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mamaklı kadınlar hırsızlardan, soygunculardan, kadın düşmanlarından, yalancılardan, talancılardan hesap sormak için Halk Bankası önündeydi.

Tuzluçayır Meydanı’nda buluşan Halkevci Kadınlar gürültü çıkararak “Hırsız var”, “AKP’den hesabı kadınlar soracak”, “3 bakan yetmez hükümet istifa”, “Gerici hırsız halk düşmanı AKP” sloganları ile Abidinpaşa’da bulunan Halk Bankası’nın önüne yürüyüş gerçekleştirdiler.

Basın açıklamasını Halkevci Kadınlar adına Deniz Yalgın okudu. Açıklamada şunlar söylendi:

AKP ve yandaşlarının 11 yıldır gözü doymak bilmiyor. Çalmaktan, talandan, yalandan, yağmadan ve zorbalıktan başka bir şey bilmeyen halk düşmanlarının pisliği ortalığa saçıldı. Bizler bu ülkenin kadınları olarak bu pisliğe,soyguna hırsızlığa,yolsuzluğa ne şaşırdık ne de seyirci kalacağız.

Biz kadınlar AKP iktidara geldiği günden bu yana kadın emeği ve bedeni hatta saç teli üzerinden politika yapan kadın düşmanı iktidara ve yandaşlarına sessiz kalmadık ve kalmayacağız. Memleketi soyup soğana çevirenlere söylüyoruz. Artık Yeter!

Hesap soracağız! Haklarımızın peşine düşecek, öldürülen, şiddete tecavüze tacize uğrayan,emeği sömürülen,geleceği yok sayılan kadınlar için isyan hakkımızı kullanacağız!Bu pislik ve yağma düzenini başlarına yıkacağız!

Üç bakanın istifa etmesi bu pisliği temizlemez. Hırsızlığın, adaletsizliğin, haksızlığın hesabını ancak haklarına sahip çıkan kadınlar sorar. Bu pisliği ancak kadınlar temizler.

Tahammülümüz, sabrımız kalmadı. Yalana talana zorbalığa ARTIK YETER! Hüküm kadınlarındır

Halkındır… ABD ve sermayenin desteği ile yıllardır bu ülkeyi kan kusturan AKP de cemaat de halka karşıdır! Unutmayın, Haziran direnişinden güç alan kadınlar her zamankinden daha büyük bir öfke ve isyanla sokaklarda olacağız ve hesap sormaya devam edeceğiz.

Basın açıklamasının ardından hırsızların milyon dolarlar sakladıkları ayakkabı kutusu içinden kadınlar mor kartları çıkarıp okudular ve kartları soygunculara, hırsızlara bıraktıklarını söyleyerek eylemlerini sonlandırdılar.