Melih Gökçek’ten Tuzluçayır halkına eylem cezası

Pt, 09/06/2014 - 16:34
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Lice’de yapılan saldırılara karşı dün (8 Haziran) Tuzluçayır’da yapılan protestolar sırasında EGO otobüsünün barikat olarak kullanılmaya çalışılması üzerine Melih Gökçek Tuzluçayır’a giden hatların güzergahını değiştirdi.

Mamak hattı üzerindeki otobüslere Ego Genel Müdürlüğü imzası ile asılan yazıda ‘vatandaşlarımızın ve şoförlerimizin can güvenliği nedeniyle’ hat güzergahlarının değiştirildiği belirtildi.

Otobüslerin güzergahının değiştirilmesi üzerine Mamak Halkevi’nin yaptığı açıklamada "Daha önce de Mamak halkını susuz, yolsuz, hizmetsiz bırakan Gökçek’in bu kez de mahalleye otobüs yollamayarak Mamak halkını cezalandırma ve muhbirleştirmek çabasında olduğu belirtildi. ‘Gökçek bilmelidir ki bizler yolsuz, susuz, otobüssüz de kalsak, onun ve AKP’nin karşında mücadele etmeye devam edeceğiz. Daha önce nasıl ki evlerimize suyumuza yolumuza sahip çıktıysak şimdi de otobüslerimize ve ulaşım hakkımıza sahip çıkacağız’ denildi.

Konu ile ilgili Mamak CHP Belediye Meclis Üyesi Yusuf Sağlık ise şunları söyledi: “Melih Gökçek bunu ilk defa yapmıyor. Daha önce de Mamak - Nato Yolu hattına eski otobüsler göndererek muhalif kimliği ile bilinen Mamak halkını cezalandırmak istemişti. Lice’de yaşananlar sonrası demokratik hakkını kullanmak isteyen halka polisin saldırması sonucunda Tuzluçayır’da yaşananları abartarak otobüs güzergahını değiştirmesini doğru bulmuyorum. Kimse burada kamu malına zarar verilmesini savunmuyor. Kimsenin amacı bu değil. Burada halk protesto hakkını kullanmak istiyor.”