Mersin’de Yaz okulları ikinci haftasını tamamladı

Sa, 30/06/2015 - 14:53
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mersin'de Halkevi Yaz Okulu ikinci haftasında devam ediyor

Mersin’de bu sene ilk defa aynı anda iki mahallede (Hamidiye ve Kazanlı) başlayan Halkevleri Yaz Okulu ikinci haftayı geride bırakırken, bu hafta Karaduvar mahallesinin de başlamasının ardından toplamda üç mahallede tüm hızıyla devam ediyor.

Eğlenceli İngilizce derslerinde, flashcard çalışmalarıyla birlikte yeni sözcükler ve oyunlarla İngilizce şarkılar öğrenilirken, eğlenceli felsefe derslerinde genç filozoflarımız tartışmalar yaparak hem birbirlerini tanıyıp hem de tartıştıkları konuları resimlere dökerek aktardılar. Eğlenceli bilim derslerinde, bilim ve bilim insanlarını tanımanın ardından küçük deneylerle çalışmalarına başladılar, yaratıcı yazarlık derslerinde, belirli konular sözcükler ve konular üzerine konuşarak beyin cimnastiği yapan genç yazarlarımız tartıştıkları şeyler üzerinden hikaye denemelerine başladılar. Diğer taraftan da takı tasarım, resim, koro ve halk oyunları çalışmalarıyla hem el becerilerini hem de seslerini özgürlüğün şarkılarıyla birleştirdiler.

İkinci haftanın sonunda Hamidiye Mahallesi Yaz Okulu ise öğrenci ve velilerle birlikte film gösteriminde buluşarak haftayı tamamladılar.