Mersin Emek ve Demokrasi Platformu Berkin İçin sokaktaydı

Per, 12/03/2015 - 17:27
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mersin Emek ve Demokrasi bileşenleri ölümünün birinci yılında “Başka çocuklar ölmesin” diyerek Berkin Elvan için sokağa çıktı.
Platformun çağrısıyla Mersin Forum AVM Havuzbaşı önünde bir araya gelen Mersin Emek ve Demokrasi güçleri “Berkin Elvan Ölümsüzdür; Yeni Berkin’leri, Umutları, Nihat’ları Aramızdan Almanıza İzin vermeyeceğiz!” yazılı bir pankart açtılar. 

“Berkin Elvan Ölümsüzdür”, "Gün Gelecek Devran Dönecek, AKP Halka Hesap Verecek”, “Faşizme Karşı Omuz Omuza” sloganlarıyla tepkilerin dile getirildiği eylemde Platform adına Mersin Yol İş Şube Başkanı İrfan Gültekin basın açıklamasını okudu.

Gezi direnişinde katledilenlerin hesabını sormadan gerçek anlamda barışın sağlanamayacağını belirten Gültekin: “AKP’nin yeni iç güvenlik yasa tasarısı bizden yeni Berkin Elvan’ları, Umut Kurtlar’ı, Nihat Kazanhanlar’ almak istiyor. İşte ülkemize, emeğimize, geleceğimize sahip çıkmak için AKP’nin çıkarmak istediği bu yasaya karşı ayakta olmak zorundayız. Mersin Emek ve Demokrasi Platformu olarak gezi direnişinin "Bu daha başlangıç mücadeleye devam" şiarını esas aldık. Bundan sonraki süreçlerde de Gezi direnişi ruhu ile hareket ederken Gezi ve Kobane olaylarında yitirdiklerimizi mücadelemizde hep yaşatma kararlılığı ile hareket edeceğiz. “  dedi.

Basın açıklamasının ardından çocuklarımızın ölmemesi için sokakları terketmeyeceğiz vurgusuyla eylem sonlandırıldı.