Mersin Halkevci Kadınlar'dan 12 Nisan mitingine çağrı yürüyüşü

Sa, 07/04/2015 - 15:02
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mersin Halkevci Kadınlar Ankara'da bir sığınma evinin  kapatılmasına karşı yürüyerek "AKP'nin Kadın Düşmanı Politikalarının  üstüne üstüne yürümeye" 12 Nisan Ankara mitingine çağrı yaptı.
Mamak'ta bir sığınma evinin belediye tarafından kapatılmasına tepki göstererek "AKP'nin Eşitsizliğin Erkek Şiddetinin Kadın Düşmanlarının Üstüne Üstüne Yürüyoruz" diyen kadınlar Mersin Halkevi önünde biraraya gelerek ASPB Mersin İl Müdürlüğü önüne yürüdüler.
Kolkola zincir olarak "Eşitiz biz varız sokaklardayız" "kadınız biz varız isyandayız" sloganlarıyla yürüyen kadınlar yürüyüşün sonunda basın açıklaması gerçekleştirdiler. Halkevci Kadınlar adına basın açıklamasını okuyan Mersin Halkevi Şube Sekreteri Tülin Turan Özgecan Aslan da dahil öldürülen bütün kadınların sorumlusunun AKP olduğunu belirterek; " Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yerine bir Kadın Bakanlığı açılması ihtiyacı artık hissediliyor. Ayşenur İslam’a soruyoruz. AKP ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadına yönelik şiddeti yok edeceğini bangır bangır söylerken, bunu sığınma evlerini kapatarak mı yok etmeyi düşünüyor. 4 bin lira çay içeceğinize, ceylan derisi koltuklarda, kaçak saraylarda keyif süreceğinize, kadın sığınma evleri için bütçe ayırın ve kadın düşmanlığından vazgeçin." Dedi.Açıklamanın ardından kadınlar bildiri dağıtarak 12 Nisan’da Ankara'da yapılacak olan mitinge çağrı yaptılar.