Mersin Halkevi: “AKP savaş politikalarından vazgeç, Davutoğlu istifa”

Ct, 18/05/2013 - 19:49
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mersin Halkevi üyeleri Reyhanlı’da yapılan katliamın hesabını sormak için Mersin halkına çağrıda bulunarak evlerinden, işyerlerinden, sokaklardan, bulundukları her noktadan alkışlarla, ıslıklarla bir dakikalığına ses vermeye, hayatı durdurmaya davet etti. 13.30’da yürüyüşe başlayarak çevrede bulunan esnafa ve vatandaşlara çağrıda bulunan Halkevciler, bir dakikalığına İstiklal Caddesi’ni çift yönlü olarak trafiğe kapattı.

Caddeyi kapatan Halkevcilere müdahale etmek isteyen polislere rağmen cadde uzun bir süre trafiğe kapatıldı ve araçlardan da kornalar çalındı. Civarda bulunan vatandaşlar da alkışlarla ve ıslıklarla eyleme destek verdi.

Caddeyi kapattıktan sonra yürüyüşe devam eden Halkevciler sık sık “Reyhanlı’nın katili Davutoğlu istifa, katil ABD işbirlikçi AKP, Reyhanlı halkı yalnız değildir, katil AKP hesap verecek” sloganları attı. Taş Bina önünde basın açıklamasını okuyan Halkevciler, AKP iktidarını bir kez daha uyararak yapılan bu eylemin yalnızca bir başlangıç olduğunu yinelediler.