Mersin'de Sahte Halkevi CHE'ye Halkevciler’den uyarı

Pt, 04/06/2012 - 12:30
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mersi’nde CHP Akdeniz İlçe Örgütü İleri İlköğretim okulunun karşı sokağında Cumhuriyet Halk Evleri (CHE) adıyla bir mekan açtı. Asıl adı Toplumsal Eğitim ve Gelişim Derneği olan derneğin Gürsel Tekin tarafından emek ve isim hırsızlığı yapılarak ısrarla CHE olarak sunulması Mersin’de Halkevciler’in tepkisiyle karşılaştı.

Halkevleri Şube Yönetimi önce Mersin Akdeniz CHP İlçe Başkanı ile görüşmek istedi, ancak  İlçe Başkanı Ünal Uyar ortadan kayboldu.

Yıllardır büyük bir emekle bir mücadele örgütü olarak büyüyen Halkevleri adını kullanmaya çalışan Gürsel Tekin çizgisine izin vermeyeceklerini söyleyen Halkevciler,  Pazar günü (3 Haziran) CHP İl Binası ve CHE’nin kapısına ve tabelasına dövizler yapıştırdılar.  Sahtekar “Gürsel Tekin Elini Halkevi'nden Çek, Burası Halkevi değildir itibar etmeyiniz, Sahte Halkevine geçit vermeyeceğiz, isim ve emek hırsızı Gürsel Tekin” dövizleri asıldı. Çarşamba günü ise Mersin Halkevi CHE önünde basın açıklaması yaparak bu ismin kullanılamayacağını bir kez daha dile getirecek.

Katıldığı televizyon programında Halkevleri ismini kullanmayacağının sözünü tüm Türkiye'nin önünde vermesine rağmen hala Cumhuriyet Halkevleri açma girişimlerini sürdüren siyasetçi Gürsel Tekin'in nasıl sözünü tutmadığını ispatlayan video...