Natoyolu halkı mahallesinde uyuşturucu istemiyor!

Cu, 22/08/2014 - 12:58
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Geçtiğimiz günlerde, uyuşturucu kullanan birinin bir mahalle sakini tarafından fark edilerek karakola götürülmesi ve karakol amirinin konuyu ört bas etmesi üzerine mahallede oluşan tepki, bir forumla örgütlenmeye başladı.

15 Ağustos günü Tekmezar Parkı’nda gerçekleşen foruma üç yüze yakın mahalleli katıldı. Forum başlangıcında söz alan bir psikolog, uyuşturucu bağımlılığının sosyolojik boyutu ve uyuşturucu bağımlılığından kurtulma üzerinde durdu. Ardından söz alan pek çok mahalleli, uyuşturucu satıcılarının mahalleden uzaklaştırılması ve bağımlıların kurtarılması konusunda görüş birliğine vardı. Forumda gelen öneriler arasında mahallede enstrüman kursları ve film gösterimleri gibi kültür-sanat etkinlikleri düzenlemek, profesyonel sporculardan destek alarak uyuşturucu bağımlısı gençlerin spora yönlenmesini sağlamak, uyuşturucu satışının özellikle okul önlerinde ve parklarda engellenmesini sağlamak vardı.

Forumda, mahallede bir yürüyüş yapılması kararı alkışlarla alındı.

Uyuşturucuya karşı mücadelenin anlık bir şey değil, bir süreç olduğu vurgulanan konuşmalarda, birlikte hareket etme gerekliliği vurgulandı.