Samsun, Kocaeli, Çanakkale ve Sivas'ta "Filistin!e destek, İsrail'e boykot" eylemleri yapıldı

Pa, 20/07/2014 - 16:53
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

KOCAELİ

Kocaeli Halkevleri üyeleri 17 Temmuz Cmartesi İzmit Cumhuriyet Parkı'nda bir araya gelerek İsrail'in Filistin'ne yaptığı hava ve kara saldırılarını protesto etti. Yapılan açıklamanın ardından 2 saat boyunca Filistin ve Rojava başta olmak üzere saldırıya uğrayan tüm Ortadoğu halkları için insanlık nöbeti tutuldu. Ayrıca açıklamadan sonra İsrail'i boykot et çağrısının olduğu bildiriler Kocaeli halkına dağıtıldı.

SAMSUN

Samsun’da Emek ve Demokrasi Güçleri, İsrail’in Filistin’deki saldırılarına karşı yürüyüş yaptı. İsrail’e Karşı Boykot çağrısı yinelendi.

İsrail’in 11 gündür Filistin halkına karşı saldırılara karşı Samsun halkı sokağa çıktı. 19 Temmuz saat 18.30’da Çiftlik Caddesi Akbank önünde bir araya gelen Samsun halkı “Filistin’e Özgürlük İsrail’e Boykot” çağrısında bulundu. “Katil İsrail Filistin’den Defol” pankartı arkasında toplanan Samsun halkı Çiftlik Caddesi' yürüyüş yaptı ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Yürüyüş sırasında “Katil İsrail, İşbirlikçi AKP, Filistin Halkı Yalnız Değildir, Emperyalistler Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak” sloganları atıldı.

Basın açıklaması İsrail’e boykot ağrısı yapılarak sonlandırıldı.

ÇANAKKALE

İsrail’in Filistin’e yönelik başlattığı kara harekatına tepki göstermek üzere, Çanakkale Halkevi ve ÇOMÜ Öğrenci Kolektifleri 19 Temmuz günü saat 19.00’da İskele Meydanında basın açıklaması yaptı.

İsrail’in Filistin'e yönelik uzun zamandır devam eden saldırılarının kara harekatı ile büyümesi ve yüzlerce Filistinli vatandaşın katledilmesine tepki gösteren Çanakkale Halkevi ve ÇOMÜ Öğrenci Kolektiflerinin çağrısı ile İskele Meydanı'nda basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasından sonra kitle İskele Meydanı'ndan Çanakkale Halkevi'ne kadar slogan atarak yürüdü.

SİVAS

Bugün (20 Temmuz) saat 14.00'da Sivas Kent Meydanı'nda Sivas Demokrasi Platformu çağrısıyla yapılan eylemde İsrail'i Filistin'e saldırıları ve ABD Emperyalizmi protesto edildi.

Eylemde yapılan açıklamayı platform adına Cevat Aktaş okudu. Açıklama sırasında "Katil İsrail, Katil ABD Ortadoğu'dan defol, Katil İsrail işbirlikçi AKP" sloganlar atiıldı. Açıklamada ayrıca Rojova ve Gazze Direnişi'ne selam gönderildi.

Eyleme KESK, Halkevleri, HDP ve EMEP katıldı.