Tuzluçayır halkı Lice için ayakta

Pt, 09/06/2014 - 14:22
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Ankara Tuzluçayır’da Lice katliamına protesto eden kitleye polis saldırdı. Yüzünden plastik mermiyle vurulan bir kişinin iki dişi kırıldı

Ankara’da saat 19.00′da Tuzluçayır meydanında toplanıp yürüyüşe geçen kitleye cami-cemevi inşaatı önünde bekleyen polis gaz bombaları ve plastik mermilerle saldırdı. Saldırı sırasında yüzüne plastik mermi isabet eden bir kişi yaralandı, iki dişinin kırıldığı belirtildi.

Polise saldırısına kitle de direnerek yanıt verdi.

Mamak Halkevi’ne polis saldırısı

Polis, Tuzluçayır’daki direniş bittikten sonra Mamak Halkevi önüne TOMA’lar, Akrepler ve onlarca çevik kuvvetle yığınak yaptı, Halkevi’nin önünde bulunan Mahir Çayan, Deniz Gezmiş gibi devrimci önderlerin fotoğraflarına saldırdı. Çevrede bulunan ve balkonlarından saldırıyı gören Mamaklıların polise tepki göstermesinin ardından, polis plastik mermilerle balkonlarda bulunan mahallelilere saldırdı. Plastik merminin isabet ettiği bir kişinin eli kırıldı.

Gökçek’in ‘halk sevgisi’

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de Twitter hesabından eylemcilerin ateşe verdiği boş belediye otobüsü hakkında değerlendirmelerde bulundu. Tveetlerinde eylemcileri suçlayan ifadelerde bulunan Gökçek, eski model otobüslerin sefer yaptığı ve hareket saatleri esnek olan  Tuzluçayır hattındaki belediye otobüslerinin kaldırılacağını ima etti.