8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Mersin'de

Cu, 29/11/2013 - 16:10
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

8. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali bu yıl Mersin'de 29 Kasım -2 Aralık tarihleri arasında perdelerini açıyor. "Sınırda yaşamak" temasıyla tüm illeri dolaşan festival, işçilerin güvencesiz çalışma koşullarına, insanca yaşam taleplerine ve savaş politikalarına karşı halkların barış isteklerine dikkat çekmek istiyor.

29 Kasım saat 19.00’da Yenişehir Konferans Salonu’nda başlayacak olan festivalde, açılış filmi Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Ödülü'nü alan “Sessiz- De Beng” gösterilecek ve film yönetmeni L. Rezan Yeşilbaş ile söyleşi yapılacak. Söyleşinin ardından Metin Kahraman da türküleriyle birlikte festivalde Mersin'lilerle buluşacak.

29 Aralık’ta Yenişehir Belediyesi’nde başlayacak olan festival, 30 Kasım - 2 Aralık tarihleri arasında Kongre ve Sergi Sarayı’nda gösterimlerine devam edecek. Bu yılki gösterimlerine bir yenisini ekleyerek birçok kurumda da festival bünyesindeki filmlerin gösterimi yapılacak.

3-4-5-6-7 Aralık tarihlerinde İştar Kadın Danışmanlık Merkezi’nde, 7 Aralık tarihinde Eğitim Sen’de, 3 Aralık tarihinde Baro'da, 2 Aralık tarihinde Genel İş Sendikası'nda ve 6-7 Aralık tarihinde ise Halkevi'nde gösterimler yapılarak Mersin'lilerle buluşacak.

Festivalin düzenleyicileri arasında Büyükşehir Belediyesi, Tabip Odası, Kültür Sanat Sen, Sağlık ve Sosyal Hizmleri Sendikası, Emekli Sen, Genel İş, 68liler Derneği, Mersin Halkevi ve Öğrenci Kolektifleri’nin bulunmasının yanı sıra birçok kurum ve kuruluş da desteklerini sunuyor.