Mersin’de İFF, “Her yer festival, her yer direniş” sloganlarıyla başladı

Ct, 08/11/2014 - 18:39
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mersin’de İşçi Filmleri Festivali, “Her yer festival, her yer direniş” sloganıyla 7 Kasım’da Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu’ nda seyircisiyle buluştu

mersin_iff_2014 (6)

Mersin’de İşçi Filmleri Festivali, “Her yer festival, her yer direniş” sloganıyla 7 Kasım’da Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu’ nda seyircisiyle buluştu.

Açılışta Türkiye’de ve Kobanê’de AKP-IŞİD’in saldırılarına karşı mücadele ederken hayatını kaybedenler, Devrimci Yol önderlerinden Nasuh Mitap ve Kobanê sınırında katledilen Kader Ortakaya için saygı duruşunda bulunuldu.

Saygı duruşunun ardından Festival Düzenleme Komitesi adına Tabipler Odası Başkanı Dr. Ful Uğurhan konuşma yaparak festival hakkında bilgi verdi.

Katılımcılar arasında bulunan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve HDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü konuşma yaparak festivali selamladı.

Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkarılan işçiler adına Meral Saraz konuşma yaparak işten atılmalarına karşı mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı.

Konuşmalardan sonra açılış filmi “Dileğim Barış Olsun” belgeselinin gösterimi yapıldı. “Mücahit Göker ve Serdar Keskin” eşliğinde müzik dinletisi yapılarak etkinlik sonlandırıldı.

Mersin’de gösterimlerin yapılacağı salonlar:

8 Kasım 20014 Cumartesi: Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu, saat 10.00’dan başlayarak gün boyunca sürecek olan filmler; Ben Bir Slogan Buldum, Benim Çocuğum, Direnen Sevgi, Metropolis, Pikolo – Daha İyi Bir Geleceğe, Roboski Adalet İstiyor.

9 Kasım 2014 Pazar: Kongre ve Sergi Sarayı, saat 10.00’da başlayarak gün boyunca sürecek olan filmler: Savaş Sanatı Üzerine, Külkedisi Değiliz, Olağan Haller, Pivaz-Soğan, Gönüllü Eğitmenler, Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek.

Ayrıca festival kapsamında; Mersin Halkevi, Eğitim Sen ve İştar Kadın Danışmanlık Merkezi tarafından da gösterimler ilerleyen günlerde devam edecektir.

mersin_iff_2014 (7)

mersin_iff_2014 (1)

mersin_iff_2014 (3)

mersin_iff_2014 (2)

mersin_iff_2014 (4)