Mersin’de İşçi Filmleri Festivali başlıyor

Sa, 04/11/2014 - 15:09
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mersin’de 7 Kasım Cuma günü saat 19.00’da Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu’nda açılışı gerçekleşecek 9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali açılış filmi “Dileğim Barış Olsun” ile Mersinlilerle buluşacak.

Tüm gösterimlerin ücretsiz olacağı festivalin açılış programında Mücahit Göker ve Serdar Keskin’in katılımıyla müzik dinletisi de yer alacak.

Mersin Halkevi, Öğrenci Kolektifleri, Mersin Tabip Odası, 68'liler Derneği, KESK/SES, KESK/KÜLTÜR SANAT SEN, DİSK/GENEL İŞ’in düzenlediği festival için oluşturulan komite programı duyurmak amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.

9. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’nin Mersin programı şöyle:

7 Kasım Cuma günü Yenişehir Belediyesi Konferans Salonu saat 19.00’da başlayacak Açılış filmi: Dileğim Barış Olsun, Müzik Dinletisi: Mücahit Göker ve Serdar Keskin, Gösterim Sonrası: Kokteyl.

8 Kasım Cumartesi günü Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu Saat 10.00’da başlayarak gün boyunca sürecek olan filmler: Ben Bir Slogan Buldum, Benim Çocuğum, Direnen Sevgi, Metropolis, Pikolo - Daha İyi Bir Geleceğe, Roboski Adalet İstiyor.

9 Kasım 2014 Pazar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Saat 10.00'da başlayarak gün boyunca sürecek olan filmler: Savaş Sanatı Üzerine, Külkedisi Değiliz, Olağan Haller, Pivaz-Soğan, Gönüllü Eğitmenler, Yeryüzü Aşkın Yüzü Oluncaya Dek.

Ayrıca festival kapsamında Mersin Halkevi, Eğitim Sen ve İştar Kadın Danışmanlık Merkezi tarafından da gösterimler ilerleyen günlerde de devam edecek.